
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 15 mm |
| Length | 26.4922 mm |
| Width | 5.9944 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 1 kV |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Reel |
| Depth | 6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 22.5044 mm |
| Dielectric Material | PP |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
